Wyjazdy na narty Alpe d'Huez

Alpe d’Huez będące kurortem zarówno zimowym jak i letnim, jest usytuowany na południowym stoku góry Les Grandes Rousses na wysokości 1860 m. Widok z najwyższego szczytu - Szczytu Białego (Le Pic Blanc, 3330 m), zdobył 3 gwiazdki z Przewodniku Michelin. Duża wysokość npm. gwarantuje śnieg na 245 km stoków, w tym na najdłuższym stoku świata La Serenne. Dzięki 779 armatkom śnieżnym, powrót do Alpe d’Huez i innych górskich miejscowości jest możliwy na nartach. W Alpe d’Huez możesz jeździć po zmroku na stoku slalomowym Signal, w parku śnieżnym i centrum Sportu i Spotkań…
Cechujące się dużą różnorodnością oferty sportowej Alpe d´Huez, jest miejscem gdzie odbywają się takie wydarzenia jak zawody o Puchar Andros (the Trophée Andros), czy też Mistrzostwa Świata w Snowboardzie (the Snowboard World Cup). Położony zaledwie godzinę drogi z Grenoble, 5 godzin z Paryża, Alpe d’Huez jest prawdziwym rajem dla amatorów narciarstwa, świeżego powietrza i otwartej przestrzeni.

łyżwiarstwo, jazda na sankach nocą, wycieczki psimi zaprzęgami, kursy fitness, powietrzne wycieczki, szkoła jazdy na lodzie, przejażdżki konnymi powozami, park śnieżny, Bordercross/Skicross, « Folie Gliss » szaleństwo ślizgania.
Szkółka narciarska, wypożyczalnia nart, opieka nad dziećmi, wyciąg i stok dla dzieci.

Alpe d'Huez ski

Informacje ogólne

Minimalna wysokość: 1450 m
Maksymalna wysokość: 3330 m

Połączenia

Najbliższe lotnisko: Grenoble, 61 km
Bezpoœredni autobus z dworca kolejowego
Bezpośredni skibus z dworca kolejowego

Informacje o oœrodku narciarskim

Wszystkie: 250 km
Najdłuższy stok: 16 km
Trasy do narciarstwa biegowego: 97 km

sztuczny śnieg
Nocna jazda na nartach

Zielona: 57 km
Niebieska: 53 km
Czerwona: 74 km
Czarna: 66 km

Cechy

Kolejka linowa
Wyciąg krzesełkowy
Taśmowy wyciąg dla dzieci
Wyciąg dla dzieci
Park dla dzieci
Trasa dla dzieci
Wyciąg orczykowy
Kolejka linowa